Szlachetna paczka

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projektem pomagającym rodzinom żyjącym w trudnej sytuacji materialnej. (Osobom starszym, samotnym, rodzinom dotkniętym nieszczęściem, chorobą, niepełnosprawnością, samotnym rodzicom i rodzinom wielodzietnym.) Rejon Sokołów Podlaski jest jednym z ok 500 jej rejonów. W każdym rejonie wolontariusze odwiedzają najbardziej potrzebujące rodziny w swoim otoczeniu, po czym przygotowują ich opisy, które zamieszczane są w systemie internetowym Szlachetnej Paczki. Dostęp do bazy opisów został otwarty 16 listopada. Osoba chcąca przygotować pomoc – paczkę – po wejściu na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl czyta opisy i wybiera rodzinę której chce pomóc. Zwykle darczyńcą nie jest tylko jedna osoba, ale całe rodziny, grupy przyjaciół, firmy, instytucje, czy też np. klasy szkolne.
Weekend 7-8 grudnia to Finał Paczki – w tych dniach paczki dostarczane są do osób potrzebujących.

Projekt jest pomyślany tak by pomoc odpowiadała na konkretne potrzeby, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania i przezwyciężania beznadziei.

Z Gminy Sabnie w projekcie Szlachetna Paczka uczestniczy 10 rodzin.

Dzięki osobistemu spotkaniu z rodziną, wolontariusz poznaje ją i jest w stanie stwierdzić czy jest ona rodziną roszczeniową, której nie należy udzielać pomocy w postaci paczki, czy też jest to rodzina, dla której Szlachetna Paczka może być prawdziwym wsparciem, pokrzepieniem i impulsem dla zmiany.

W projekcie Szlachetna Paczka konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi – jest to element, który wyróżnia Szlachetną Paczkę spośród innych akcji społecznych. Darczyńca zna historię rodziny, przyczynę jej trudnej sytuacji i listę najistotniejszych potrzeb. Wie, komu pomaga i wie również jak jego pomoc została przyjęta.

„W imieniu Stowarzyszenia Wiosna i projektu Szlachetna Paczka zapraszam Państwa serdecznie do zaangażowania się w projekt jako Darczyńca.

Darczyńca to osoba która wybiera rodzinę poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl i przygotowuje dla niej paczkę odpowiadającą konkretnym potrzebom tej rodziny.

Paczkę można – i warto – przygotować wspólnie z przyjaciółmi, rodziną, klasą, czy z kolegami z pracy.

Projekt Szlachetna Paczka jest pomyślany tak by niesiona pomoc odpowiadała na konkretne potrzeby, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania i przezwyciężania beznadziei, była wsparciem, pokrzepieniem, impulsem dla zmiany. W tym roku do projektu włączyliśmy ok.30 rodzin z rejonu Sokołowa Podlaskiego i okolic.

Zapraszam wszystkie osoby w naszej lokalnej społeczności do wsparcia rodzin, którym często brakuje podstawowych rzeczy – żywności, ubrań, butów na zimę , a które w niezawinionej biedzie żyją tuż obok nas. Gorąco zachęcam do wybrania rodziny, której Państwa pomoc pozwoli przeżyć szczęśliwsze Święta Bożego Narodzenia.”

Aleksandra Zakrzewska-Murawa
koordynator projektu Szlachetna Paczka
na terenie powiatu sokołowskiego
603 072 071

Dodaj komentarz

Skip to content