Złote Gody w Gminie Sabnie

Dwanaście par z Gminy Sabnie, obchodzących 50-lecie związku małżeńskiego, otrzymało pamiątkowe medale, przyznawane przez Prezydenta RP. W imieniu głowy państwa odznaczenia wręczył wójt gminy Ireneusz Piotr Wyszyński oraz przewodniczący Rady Gminy Wacław Mikołajczuk.

Uroczystość Złotych Godów małżonkowie obchodzili w czwartek 26 września. Została ona poprzedzona mszą świętą w intencji jubilatów odprawioną w kościele w Grodzisku przez proboszczów parafii leżących na terenie gminy: ks. kan. Antoniego Sieczkiewicza z Grodziska, ks. kan. Waldemara Górskiego z Niecieczy oraz ks. Piotra Arbaszewskiego z Zembrowa.

Następnie pary, na zaproszenie władz gminy, zgromadziły się w urzędzie, gdzie przygotowano dla nich lampkę szampana i wspólny obiad. Wójt Ireneusz Piotr Wyszyński, przeczytał zgromadzonym fragment biblijnego 1 Listu do Koryntian św. Pawła z Tarsu, czyli „Hymn o Miłości”. Następnie w atmosferze wzruszenia i radości małżonkowie wysłuchali życzeń dalszego życia w zgodzie i zdrowiu.

Prawdziwą niespodzianką była dla seniorów część artystyczna przygotowana przez dzieci ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum w Sabniach, podczas której młodzież odśpiewała najpiękniejsze polskie przeboje o miłości.

Po życzeniach i wręczeniu odznaczeń za długoletnie pożycie małżeńskie był czas na tort i zabawę. Do wspólnego tańca przygrywała kapela „Sterdyniacy” oraz wójt Ireneusz Piotr Wyszyński.

Pary obchodzące jubileusz Złotych Godów:

 1. Stanisława i Zygmunt Głowacz – zam. Nieciecz Włościańska
 2. Barbara i Zygmunt Karandys – zam. Zembrów
 3. Alina i Józef Kierylak – zam. Hołowienki
 4. Sabina i Kazimierz Kotowscy – zam. Sabnie
 5. Irena i Czesław Krajewscy – zam. Suchodół Włościański
 6. Krystyna i Stanisław Mikołajczuk – zam. Sabnie
 7. Wanda i Polikarp Oksięciuk – zam. Hołowienki
 8. Jadwiga i Wacław Poślada – zam. Kupientyn
 9. Lidia i Stefan Siemieniuk – zam. Hołowienki
 10. Janina i Antoni Szymańscy – zam. Nieciecz Włościańska
 11. Irena i Tadeusz Tyszko – zam. Suchodół Szlachecki
 12. Halina i Henryk Wyszyńscy – zam. Sabnie

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Skip to content