Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminie Sabnie

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dziś świętują wszystkie pluszaki, małe i duże, stare i te całkiem nowe, a przede wszystkim ich właściciele.

W 1902 roku podczas polowania, w którym uczestniczył prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor „Teddy” Roosevelt, jego towarzysz łowów postrzelił młodego niedźwiadka. Prezydent kazał uwolnić zwierzę. Epizod ten został przedstawiony w gazecie „The Washington Post”. Dla sklepikarza z Brooklynu Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, rysunek stał się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy za specjalnym pozwoleniem prezydenta. W 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński świętował dzisiejszy dzień razem z przedszkolakami Gminnego Przedszkole w Sabniach, filii w Kupientynie. Dzieci były zachwycone zabawami i konkursami prowadzonymi przez Panie Przedszkolanki. Wójt Ireneusz Piotr Wyszyński przygotował dla przedszkolaków niespodziankę – przeczytał im wiersze Juliana Tuwima. Natomiast dzieci odwdzięczyły się pięknym przedstawieniem oraz laurką i upominkami. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał słodkie małe co nieco.

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Skip to content